KOLONIE LETNIE 2022

NASZA NOWA STRONA INTERNETOWA ZAPRASZAMY 

http://www.educentredk.pl/index.php/kolonia/

 

 

Przypominamy, że nie trzeba być uczniem naszej szkoły aby jechać na nasz Summer Camp! Zapraszamy wszystkich! Wszystkie atrakcje w cenie ! Brak dodatkowych opłat! Promocja ! Przy zgłoszeniu uczestnika do 01.03.2022 rabat 50 zł. Promocja również dla rodzeństwa. Jedziesz z siostrą lub bratem ? Dostajesz zniżki 50 zł od osoby. *Rabaty nie łączą się

Więciej informacji na numer 537 829 308 / 608246691 lub szkola@englishdolinakarpia.pl

WAKACJE 2022

Timer expiredOGNISKO
ANGIELSKI
BITWA BALONOWA
PLAŻOWANIE
GRY DRUŻYNOWE
T SHIRTY
TIE AND DYE

QR CODES
SLIP AND SLIDE
BASEN/ AQUAPARK
SZUKANIE SKARBÓW
PARK LINOWY
FESTIWAL KOLORÓW

MAM TALENT SHOW
ŚLUBY KOLONIJNE
MR I MISS KOLONII
LATAWCE NA PLAŻY
PIZZA PARTY NA PLAŻY
CODZIENNE FOTORELACJE VIDEO LIVENAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

O tym, że nauka języka angielskiego nie musi być nudna, przekonacie się na naszym wyjeździe. Na kolonii zapewniamy bezstresową naukę języka w morskim klimacie poprzez zabawę i konwersację. Nasi lektorzy będą zachęcali do komunikowania się w języku angielskim podczas gier, zabaw. Realizujemy swój autorski program, który obejmuje zajęcia językowe, aktywności sportowe i integracyjne oraz wycieczki.

Oczywiście! Istnieje możliwość, aby na kolonie zapisać dziecko kolegi/koleżanki lub krewnego. W takich przypadkach prosimy o pisemne zgłoszenie dziecka z podaniem wszystkich danych do rodzica lub prawnego opiekuna. Koordynator kolonii skontaktuje się z rodzicem/prawnym opiekunem dziecka w celu weryfikacji zgłoszenia oraz podanych danych. Dokumenty dotyczące konkretnego uczestnika zostaną wysłane na adres mailowy wskazany przez rodzica/ prawnego opiekuna.

Aby zarezerwować miejsce na wybranej kolonii należy wypełnić dokumenty i przesłać je na nasz adres mailowy szkola@englishdolinakarpia.pl lub złożyć w biurze Zator, ul. Słowackiego 15 pok. 1.07. Wymagana jest zaliczka w wysokości 600 zł która jest płatne do 7 dni od momentu rezerwacji / przy zapisie.

Od 10 do 15 osób, w każdej grupie są dzieci w zbliżonym wieku.

Tak, aby zarezerwować miejsce na kolonii, należy zapłacić zaliczkę. Resztę można wpłacić dwóch ratach, ostatnia rata musi zwykle wpłynąć 20 dni przed rozpoczęciem kolonii. W uzasadnionych przypadkach organizator kolonii może uzgodnić z klientem inne terminy i wysokości rat. Dane dotyczące przelewów znajdziecie Państwo w zakładkach powyżej: Chorwacja, Dąbki, Jarosławiec.

Wszyscy uczestnicy naszych kolonii zostają ubezpieczeni przez naszą firmę. Nie ma potrzeby dodatkowego ubezpieczenia. W cenie wyjazdu zawarte jest ubezpieczenie NNW.

Mozna dokupić dodatkowe płatne ubezpieczenia, które zapewni bezpieczne warunki ewentualnej rezygnacji z wyjazdu wywołanej obowiązkową kwarantanną lub samoizolacją. 

PROPONOWANE WYPOSAŻENIE DZIECKA NA KOLONIE

CZAPKI KOLONIJNY – GRATIS PAMIĄTKOWA CZAPKA

BLUZA KOLONIJNĄ – PLATNE

WAŻNE!! DODATKOWE OBOWIĄZKOWE RZECZY:
– KOSZULKA BIAŁA (bawełniana, bez wzorów)+ SZNUREK JUTOWY + BARWNIKI DO TKANIN I UBRAŃ 3 KOLORY
– PISAK/ MAZAKI MARKERY DO TKANIN – 3 SZT
– PROSZEK HOLI
– BALONY BOMBY WODNE
– LATARKA
– LEGITYMACJA SZKOLNA !!!!


6 szt. krótkich spodenek.
3 szt. długich spodni (w tym jedne dresowe)
Kurtka letnia / Wiatrówka/ Płaszcz / Peleryna przeciwdeszczowa
3 bluzy z długim rękawem (w tym jedna ciepła)
8 podkoszulek
Bielizna osobista (12 szt. majteczek)
12 par skarpet
2 pary obuwia, w tym para obuwia sportowo-turystycznego
Kostium kąpielowy
2 szt. ręczników ( w tym 1 kąpielowy)
Klapki pod prysznic (1para) / Pantofle
Piżamy lub koszulki nocne
WOREK PLASTIKOWY 120L na brudne rzeczy
Mydło / Szampon/ Balsam
Dezodorant, najlepiej kulkowy, NIE DEZODORANT W SPRAYU!
Szczoteczka i pasta do zębów
Szczotka lub grzebień do włosów
Krem / Spray z filtrem
Krem / Spray przeciw komarom
Chusteczki
Okulary słoneczne
Apteczka PODPISANA (np. woda utleniona, plastry, pantenol, krople żołądkowe, węgiel,
apap/ibuprom, cholinex,no-spa)
Aplikacja w telefonu – Słownik ANG-POL + QR Code Reader
Przybory do pisania – kredki, farby, pisaki, nożyczki, Klej w sztyfcie, ZESZYT A4
Portfelik najlepiej zawieszany na szyi
WALIZKA NA KÓŁKACH
Malutka poduszeczka (na drogę) / Jasiek i koc / Ulubiona maskotka
Mały plecak
Wygodne ubrania na podróż
Jedzenie na podróż
Telefon – PODPISANA – Ładowarka do telefonu
PODPISANA Power bank
MASECZKI

 • KARTA KOLONISTY: wypełniona (jeśli nie była wcześniej dostarczona do biura w Zatorze w formie skanu lub druku)
 • KIESZONKOWE: Prosimy pieniądze włożyć w podpisaną kopertę w banknotach po 10,00 zł oraz 20, 00 zł i przekazać wychowawcy lub kierownikowi kolonii wraz z ewentualnym opisem i dawkowaniem leków przy autokarze
 • SPIS RZECZY: dla tych dzieci, które mogą mieć problem z zapamiętaniem swoich ubrań!
 • LEKI i FARMACEUTYKI: leki przyjmowane na stałe przez dziecko oraz leki , które można dziecku podać doraźnie. Spis leków oraz sposób podawania, obowiązkowy i zalecany (np. w przypadku bólu głowy, gorączki itd.. choroba lokomocyjna) prosimy przygotować na osobnej kartce , która musi być podpisana przez rodzica lub opiekuna prawnego.
 • Kartkę i leki wkładamy do torebki lub kosmetyczki, podpisujemy i przekazujemy
  wychowawcy kiedy jesteśmy w ośrodku.
 • PODRÓŻ: Jeżeli dziecko ma chorobę lokomocyjną, na godzinę przed podróżą prosimy podać lek (np. aviomarin) i wyposażyć w dostateczną ilość tabletek ,biorąc pod uwagę wycieczki na miejscu!
 • Na drogę do plecaczka proponujemy zapakować: coś do czytania, karty, grę, długopis, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżające, poduszeczkę, maskotkę, kanapki lekkie, jabłko, wodę niegazowaną lub lekko gazowaną w małych butelkach (2
  szt.), sok (2 szt.), słodką bułkę, ciasteczka, wafelki, cukierki miętowe lub owocowe.
  Niewskazane są chipsy, cola, bułki z wędliną, nadmiar słodyczy oraz termosy z
  herbatą. Na podróż powrotną organizator zapewnia suchy prowiant..

Przed wyjazdem uczestnik może zrezygnować w każdej chwili. Następuje wówczas potrącenie wpłaconej kwoty zgodnie z warunkami umowy.

Zwrot wpłaconych pieniędzy jest możliwy w przypadku następujących sytuacji:

1. obowiązującego stanu pandemii spowodowanej koronawirusem i związanymi z nim w tym czasie restrykcjami prawnymi czy rozporządzeniami wydanymi przez organy państwowe, które zabronią organizacji takiego wyjazdu, jak też brak możliwości realizacji wyjazdu ze strony organizatorów;

2. niezebrania się wystarczającej ilości uczestników w grupie.

Podczas pobytu na kolonii dzieci mają zapewnioną 24h opiekę pielęgniarską, lekarza na telefon. W nagłych przypadkach gwarantujemy niezwłoczny transport do najbliższej placówki opieki zdrowotnej. Każda pomoc medyczna konsultowana jest z opiekunami dzieci.

Dziecko zostanie odizolowane od pozostałych uczestników grupy i poddane obserwacji. Po konsultacji z pielęgniarką/lekarzem oraz rodzicami podjęte zostaną dalsze działania.

Zalecamy kwotę ok. 15-30 zł/dzienne. Wszystkie wejściówki są w cenie wyjazdu

Zależy to od wieku dziecka i rodzaju kolonii. Im młodsze dziecko, tym mniej pieniążków potrzebuje na wyjazd – często kieszonkowe przechowywane jest u wychowawcy.

Starsze dzieci dysponują pieniążkami same. Sugerowana kwota dla dzieci i w miejscach o mniejszej liczbie “pokus” to 100-150 zł, dla nastolatków i w miejscach turystycznych to ok. 150-200 zł. Oczywiście ostateczna decyzja w sprawie kieszonkowego na kolonie należy do opiekuna dziecka. W przypadku obozów zagranicznych – najlepiej wziąć kwotę sugerowaną przez organizatora (czasem zawierać musi wstępy, napoje do posiłków, opłaty za klimatyzację, za wypożyczenie parasola na plażę, opłaty klimatyczne czy kaucje).

Oczywiście dzieci mogą korzystać z telefonów, jednak nigdy podczas zajęć. Zwykle jest ustalona pora raz lub kilka razy dziennie, kiedy dzieci mogą dzwonić, korzystać z internetu czy w inny sposób korzystać z urządzeń elektronicznych.

Zalecamy, nie zabierać rzeczy typu laptop, tablet, gdyż na pewno nie będzie czasu na korzystanie z niego.

Prosimy nie zabierać na obozy przedmiotów wartościowych. Telefony – jak najbardziej, przydadzą się zwłaszcza młodszym dzieciom, które mogą chcieć codziennie wieczorem zadzwonić do rodzica. Oczywiście w ważnych sprawach zawsze dziecko może zadzwonić do rodziców również z telefonu wychowawcy. Telefony na noc są dzieciom zabierane.

Podstawowym wymogiem jest wpis każdego turnusu kolonii do kuratorium (3 tygodnie przed imprezą). O czym mówi wpis w kuratorium? Jest to zapewnienie, że instytucja ta przeanalizowała i zaakceptowała warunki i zasady kolonii lub obozu, turnusy, program, uprawnienia kadry, zakwaterowanie, zasady kąpieli kolonistów na plażach, bezpieczeństwo obiektu. Podczas trwania wypoczynku dzieci – kuratorium i Sanepid kontrolują poszczególne turnusy.

Podczas kolonii gwarantujemy wyżywienie osobom z dietą bezglutenową, bezmleczną, wegetariańską oraz wegańską. Wszelkie inne alergie pokarmowe ze względu na zbiorowe żywienie będą rozpatrywane indywidualnie. Informacje o diecie należy umieścić w Karcie Kwalifikacyjnej w pkt. V tj. Istotne informacje rodzica (opiekuna) o stanie zdrowia uczestnika wypoczynku, rozwoju psychicznym i stosowanej diecie.

Do każdej wpłaty dokonanej z tytułu udziału dziecka na kolonii otrzymujecie Państwo fakturę VAT. Deklaracji odnośnie danych, na jakie ma zostać wystawiona faktura zaliczkowa/końcowa, należy dokonać w chwili zgłoszenia dziecka na kolonię. W przeciwnym razie faktura zostanie wystawiona na dane osoby dokonującej wpłaty.

Może być wystawiona na uczestnika, na jednego z rodziców lub opiekunów prawnych, a w niektórych sytuacjach na zakład pracy. W przypadku starania się o dofinansowanie z zakładu pracy faktura za kolonie  faktura powinna być wystawiona na rodzica występującego o dofinansowanie z zaznaczonym w treści faktury miejscem wypoczynku, terminem oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika.
Zalecamy jednak sprawdzenie wymagań bezpośrednio w swoim zakładzie pracy, a w razie pytań o wcześniejszy kontakt.

Aby wystawić fakturę bardzo proszę o kontakt na numer 537 829 308 / 608246691 lub zapraszamy do naszego biura – ul. słowackiego 15 pokój 107

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK: 8.00 – 14.00

Zbiór zdjęć z każdego dnia zostaje umieszczony na naszej stronie FB lub dla chętnych rodziców będzie wysłany link. Dodatkowo, pragniemy poinformować, iż fotorelacja z kolonii ma służyć poglądowemu przedstawieniu rodzicom kolonistów tego, jak wyglądał dany dzień pod względem atrakcji i realizowanego planu pobytowego. Nie prowadzimy dokumentacji zdjęciowej każdego dziecka, które przebywa na kolonii. Uwzględniając ilość realizowanych atrakcji i ilość uczestników kolonii, jest to po prostu niemożliwe. Natomiast każde dziecko znajdzie się przynajmniej raz na zdjęciach publikowanych na naszych stronach/profilach, np. podczas wykonywania zdjęcia grupowego.